Úvod / Články / Technológie a benefity značiek / Zdravšie teplo s radiátormi Zehnder Charleston

Zdravšie teplo s radiátormi Zehnder Charleston

Radiátory Zehnder Charleston ponúkajú zdravšie teplo, oázu tepelnej pohody a nadčasový dizajn pre klasický a moderný štýl. Poskytujú výnimočnú variabilitu a ideálne riešenie pre nízkotepelné vykurovacie sústavy. Majú dlhú životnosť a mnoho ďalších výhod pre vykurovanie. Kombinácia najmodernejšej technológie s vysokým podielom sálavého tepla a dlhoročných skúseností spolu s presnou výrobou. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom a obrázkami.

Zdravšie teplo

Zehnder kefa na čistenie

Pri vykurovaní bežným radiátorom vzniká problém s vírením prachu, jeho usadzovaniu na neprístupných miestach radiátora s následnou tvorbou baktérií. ►Dôsledkom toho môže byť zvýšený výskyt alergií, chorôb a ťažkostí s dýchacími cestami.

Radiátory Zehnder Charleston s článkovou konštrukciou a hladkým povrchom je možné ľahko čistiť. Vďaka tomu dochádza k zníženiu vírenia prachu a zamedzenie tvorby baktérií. Sme menej chorí a vytvárame priaznivejšie prostredie pre nás, naše deti a alergikov.

ZehnderOáza tepelnej pohody

Panelový radiátor vykuruje hlavne konvekciou s trvalým prúdením vzduchu. Čo ešte viac zosilňuje prievan pri vetraní oknom s rýchlou výmenou vrstvy studeného a horúceho vzduchu. ►Cirkulujúci vzduch spôsobuje vysušovanie sliznice a výrazne znižuje tepelný komfort.

Radiátory Zehnder Charleston produkujú vyšší, až 35% podiel sálavého tepla, ktoré pôsobí rovnako príjemne ako slnečné lúče. Ohrievajú povrchy vr. ľudského tela – vyvolávajú príjemný pocit tepla. Vytvárajú maximálne prirodzenú a zdravú vnútornú klímu s rovnomernejším rozložením teploty v interiéri a menším vírením prachu.

Zehnder Charleston zvislý biely

Výnimočná variabilita

Pri stavbe a hlavne pri rekonštrukcii vzniká často problém s miestom pre radiátor s jeho výberom v požadovanom rozmere a súčasne s dostatočným výkonom. ► Musíme teda pristupovať k nechceným kompromisom.

Zehnder Charleston je vhodný pre každý interiér. Vyrába sa v širokej škále rozmerov (až do výšky 3 m), tepelných výkonov, s viacerými typmi pripojení a upevnenia vo viac ako 50 farbách. Ponuka zahŕňa aj atypické prevedenie vr. radiátorov do kúpeľní či modelov Retrofit pre jednoduchú výmenu starých telies. Žiadny iný radiátor nie je tak variabilný.

Pozrite si výber zo série ZEHNDER Charleston v našej ponuke a príďte sa poradiť do našich štúdií – MAPA ŠTÚDIÍ.

Nadčasový dizajn pre klasický i moderný štýl

Každý interiér má svoj osobitný štýl. Kto kladie dôraz na harmóniu, nemal by zabúdať tiež na radiátory. Realita je však väčšinou iná. Výberu radiátorov obvykle nevenujeme dostatočnú pozornosť. ►Dizajnové trendy a vkus sa menia v priebehu času a tak sa stáva, že s použitými radiátormi sme nespokojný, pretože sa nám nehodia do štýlu interiéru.

Zehnder Charleston – originál medzi článkovými trubkovými radiátormi, presviedča svojím nadčasovým vzhľadom a eleganciou. Je vhodný pre klasický a moderný štýl. Nepodlieha meniacim sa trendom a vytvára tak interiér s osobitým charakterom.

Zehnder Charleston býtový dijanový radiátor

Ideálny pre nízkoteplotné sústavy

Nové trendy vo vykurovaní, akými sú použitie kondenzačných kotlov alebo tepelných čerpadiel, prinášajú zdroje tepla s nízkymi teplotami vykurovacieho média. ► Toto kladie veľké nároky na nadmernú a teda nežiadúcu veľkosť vykurovacieho telesa.

Radiátory Zehnder Charleston sú používané tiež pre nízkoteplotné vykurovacie sústavy a napomáhajú tak dosiahnuť požadovaných úspor pri spotrebe tepelnej energie. Najmä vďaka výnimočnej konštrukcii a rozmerovej variabilite ponúka možnosť optimalizovať veľkosť použitého telesa.

Dlhá životnosťZehnder Charleston Lazer made

Pri bežných radiátoroch sa kladie dôraz predovšetkým na nízku cenu. Tá je dosiahnutá napríklad použitím jednej vrstvy laku, alebo zastaralou konštrukciou. ► Telesá s jednou vrstvou laku skôr korodujú a majú tak kratšiu životnosť. Rovnako článkové telesá je treba po určitej dobe znovu utesniť.

Zvolením radiátorov od švajčiarskeho výrobcu Zehnder získate prvotriedny výrobok s 2-vrstvovým lakovaním s dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou proti korózii a mechanickému poškodeniu. Životnosť je dosiahnutá najmä precíznym laserovým zváraním so 100% tesnosťou a lakovaním až po zvarení telesa a tlakovej skúške.

Bezpečnosť

Tam kde sa pohybujú deti je väčšie riziko úrazu a je teda nutná ich ochrana. Vykurovacie telesá majú často ostré rohy a hrany. ► To zvyšuje nebezpečenstvo úrazu. Riešenie použitím krytov je však na úkor výkonu, vo väčšine prípadov aj vzhľadu a znemožňuje čistenie radiátora.

Radiátory Zehnder Charleston nemajú oproti klasickým radiátorom žiadne ostré hrany. Znižujú tým v školách, škôlkach a obytných priestoroch nebezpečenstvo poranenia a úrazu. Použitím týchto telies vytvárame nielen estetický, ale hlavne bezpečný domov pre naše deti.

Zehnder Chraleston dizanový radiátor

Rýchle dodanie

Pri výbere dizajnových vykurovacích telies vzniká často obava, či budú dodané včas a či nám ich dlhšie dodanie nespôsobí nepríjemné komplikácie na stavbe.

Aj napriek tomu že je ponuka radiátorov Zehnder Charleston výnimočne široká, sú k dodaniu do 2-3 týždňov od objednania. A to vo všetkých, viac ako 50 farebných odtieňoch. Výnimkou sú iba atypické vyhotovenia do oblúku apod., ktorých ručná výroba vyžaduje dlhšie dodacie termíny.

Inšpirujte sa galériou výnimočných radiátorov nižšie a pozrite si ponuku ZEHNDER Charleston v našej ponuke.

 

Fotogaléria