Úvod / Články / Technológie a benefity značiek / Hansgrohe – EcoSmart

Hansgrohe – EcoSmart

Šetrite vodu s rozumom a chráňte tak životné prostredie, aj svoju peňaženku.

EcoSmart udáva trend do budúcnosti

 

Ochrana klímy začína pri sprchovaní, ekologické zaobchádzanie pri umývaní rúk. Ako „obhajca významnej hodnoty vody“ preberá spoločnosť Hansgrohe priekopnícku úlohu pri zaobchádzaní s drahocennými zdrojmi. Armatúry a sprchy vybavené technológiou EcoSmart spotrebujú až o 60% menej vody ako bežné produkty, a to bez straty pohodlia. Nižšia spotreba vody spôsobuje tiež nižšiu spotrebu energie. A to znamená: nižšiu produkciu CO2 a nižšie náklady.

hansgrohe ecosmart
Vďaka obohateniu vody o vzduch znamená EcoSmart nasledovné: Radosť zo sprchovania s jemným, plným vodným prúdom. Rozdiel pocítite na vlastnej koži.

Sprchy EcoSmart – fakty a funkcie

 

Vaša denná spotreba sprchovej vody klesne až o 60 %: vďaka premyslenému obmedzeniu prietoku, špeciálnym prúdovým tryskám a prímesi vzduchu. Hlavové a ručné sprchy Raindance EcoSmart značky Hansgrohe tak rozdeľujú iba 9,5 litra vody za minútu, hlavové a ručné sprchy Crometta 85 Green dokonca iba 6 litrov vody za minútu. Bez ohľadu na to, aký je u vás tlak vody. „Presný O-krúžok“ totiž flexibilne reaguje na tlak vody a reguluje tak množstvo vody. Ak je tlak vysoký, zmenší krúžok priechodný otvor. Ak je nízky, otvor zväčší – a tým je zaistený stály prietok vody.

Armatúry EcoSmart – fakty a funkcie

 

Cez bežnú zmiešavaciu umývadlovú batériu pretečie približne 13 litrov vody za minútu. Vďaka technológii EcoSmart je spotreba vody pri všetkých armatúrach Hansgrohe až o 60 percent* nižšia. Približne 5 litrov za minútu. Ako to funguje? Pomocou prímesi vzduchu a špeciálneho obmedzenia prietoku. Aerátor EcoSmart je integrovaný do odtoku armatúry a obohacuje vodu o vzduch. Výsledkom je plnší, bublinkový vodný prúd. „Presný elastomér“ reaguje automaticky na zmeny tlaku vody a mení svoju formu. Obmedzuje prietok a neustále tak šetrí pitnú vodu.
* bez EcoSmart: 13 litrov za minútu pri 0,3 Mpa (3 bar)

Ďalšie technológie na úsporu vody

 

Kto hľadá skutočný zázrak na úsporu vody, použije bezdotykové armatúry s infračervenými senzormi. Tieto bezdotykové batérie zabezpečia, že voda tečie iba vtedy, keď ju skutočne potrebujete. Šikovná snímacia technika reguluje spotrebu v extrémne krátkom čase do behu a obmedzuje vodný prietok približne na 5 litrov za minútu.

Elektronické batérie Select tiež môžu byť riešením úspory. Stlačením tlačidla sa aktivujete prúd vody na určitý čas, v závislosti od dĺžky stlačenia tlačidla.

Viac o ďalšej technológii, ktorá prinesie úsporu vody sa dočítate v článku  Hansgrohe – AirPower.

Jednotlivé produkty nájdete v v ponuke na stránke Hangrohe – EcoSmart.