Úvod / Články / Novinky / Čistenie sprchového kúta – Viete ako na to?

Čistenie sprchového kúta – Viete ako na to?

čistenie sprchových kútov

 

Udržiavanie čistoty v kúpeľni je alfou a omegou. Ak sa chcete cítiť v kúpeľni vždy príjemne, nemali by ste pri čistení obísť ani kúsok. Nie vždy sa nám chce napríklad po horúcej sprche čistiť sprchový kút, umývadlo či podlahu a nechávame to na potom. Naštastie výrobcovia myslia aj na tento fakt a vymýšľajú nové technológie, povrchové úpravy a účinné čistiace prostriedky, ktoré nám uľahčia upratovanie.

Máte sprchový kút či otvorený walk-in sprchový kút? Poďme sa spoločne pozrieť aké riešenia pre starostlivosť o sprchové kúty ponúkajú výrobcovia Sanswiss, Hüppe a Ravak.

Sklá sprchových kútov

 

Čistenie pravého skla

Na skle bez povrchovej úpravy steká voda po celej ploche. Vodný kameň sa pri odparovnaí vody usadzuje v póroch skla a zastavuje stekanie. Pravé sklo sa obvykle čistí ľahšie ako umelé sklo. Pretože sú kvapky vody a usadeniny vodného kameňa na skle vidieť zreteľnejšie, potrebuje sklo sprchového kútu pravidelnú starostlivosť. V prípade, že vlastníte takýto kút odporúčame použiť šetrný čistiaci prostriedok určený na čistenie skiel.

Zušľachtené sklá

Ak by sme sa pozreli na sklenenú tabulu pozreli z blízka, videli by sme ze povrch je plný mikroskopických pórov, v ktorých sa zachytáva stekajúca voda. Výrobcovia sprchových kútov preto aplikujú už počas výroby na sklo antiplakovú ochranu v podobe tenkého filmu, ktorá na nom pôsobí ako štít. Sklo je vďaka tejto ochrane schopné sa brániť voči usadzovaniu nečistôt a vodného kameňa, a tým aj značne uľahčená ďaľšia údržba skla. Kvapky vody sa na skle nezachytávajú, ale rýchle stekajú dolu.

 

Účinky vody na sklo bez povrchovej úpravy

Účinky vody na sklo bez povrchovej úpravy

Účinky vody na sklo s povrchovou úpravou

Účinky vody na sklo s povrchovou úpravou

 

 

Povrchové úpravy výrobcov

V našej ponuke nájdete sprchové kúty a sprchové zásteny značiek HÜPPE, SANSWISS a RAVAK, pričom každý z nich má vlastný názov tejto technológie. Väčšina skiel týchto sprchových kútov sú štandardne dodávané s antiplakovou povrchovou úpravou.

RAVAK povrchová úprava AntiCalc

RAVAK AntiCalc®

SANSWISS Aquaperle

SANSWISS Aqua-Perle

HUPPE Anti-Plaque

HÜPPE Anti-Plaque

 

 

 

 

 

 

Hlavné výhody povrchovej úpravy:

 

  • Súvislý vodu odpudzujúci film, ktorý vydrží na skle aj niekoľko rokov
  • Výrazne obmezuje usadzovanie nečistôt a tvorbu vodného kameňa na skle
  • Sklo nie je treba tak často čistiť

Ponuku sprchových kútov, ktoré disponujú antiplakovou úpravou nájdete v našej ponuke Sprchové kúty .

 

Čistiace prostriedky

 

Napriek tomu, že povrchová úprava dokáže odviesť veľké množstvo kvapiek, aj to málo vody čo zostane môže zanechať stopy vodného kameňa. Veľká časť bežných dezinfekčných a čistiacich prostriedkov obsahuje chlór, kyseliny či iné agresívne látky. POZOR: Používaním neoverených prostriedkov môžete sprchové kúty vo vašej kúpeľni nenávratne poškodiť! Je dobré si uvedomiť, že sprchový kút sa neskladá len zo skiel, ale aj zo spojovacích častí(kovových, plastových),pántov a tesnení. Preto výrobcovia ponúkajú vlastnú kúpeľňovú kozmetiku, vďaka ktorej máte garanciu účinku a bezpečnosti použitia.

Spoločnosť SANSWISS ponúka 3 typy čistiacich prostriedkov GLASS CLEANER, POWER CLEANER a PROTECT CLEANER.

 

Spoločnosť HÜPPE odporúča pre udržiavanie svojich sprchových kútov univerzálny čistiaci prostriedok HÜPPE TOP Plus, ktorý je vhodný aj na pochrómované časti a aj sprchové vaničky, pre umelé sklo HÜPPE FLIP .

 

RAVAK ponúka nielen univerzálny odvápňovací čistič RAVAK Cleaner, ale aj prostriedok na obnovu antiplakovej úpravy RAVAK AntiCalc Condicioner .

 

Podrobnosti o jednotlivých výrobkoch nájdete priamo v popise produktu Čistiace prostriedky .

 

Stierky

 

K šikovným pomocníkom pri udržiavaní čistoty v kúpeľni patrí určite stierka. Používaním strierok po sprchovaní zbavíte sklo prebytočnej vody, a tak nedáte vodnému kameňu žiadnu šancu. Vaša kúpeľňa tak bude stále čistá a vy sa v nej budete cítiť ešte príjemnejšie.

TIP:  Ak Vám záleží na dizajne a stierka by bola pre vás rušivý element, vhodným doplnkom sprchového kúta môže byť polička do sprchy s integrovanou stierkou.

Sanswiss WISCHER stierka

Sanswiss WISCHER stierka na sklo

Čistenie sprchových vaničiek

Sprchové vaničky nie sú tak opticky náchylné na ušpinenie. Z technických a hygienických dôvodov by ste mali občas sprchovú vaničku dôkladne vyčistiť. V prípade hladkých vaničiek a vaničiek s protišmykovou úpravou môžete s výhodou použiť šetrné univerzálne čitiče uvedené vyššie.

 

Celú ponuku čistiacich prostriedkov nájdete v ponuke produktov v kategórii Čistiace prostriedky .