Úvod / Kúpeľňa / Cape cod

Cape cod

Názov série sanitárnej keramiky a kúpeľňového nábytku Cape Cod vychádza z názvu mesta na severnom pobreží USA. Kilometre dlhé piesočné pláže, kryštálovo čistá voda a neskrotná príroda tohto miesta bola inšpiráciou pre kúpeľňovú sériu keramiky a nábytku od Philippa Starcka a DURAVIT-u. Cape Cod odstraňuje bariéru medzi vonkajším a vnútorným priestorom a robí z prírody pevnú súčasť kúpeľne.

Umývadlové misky majú jemné a extrémne tenké okraje, pričom sú veľmi kvalitné a dizajnovo zaujímavé. Je to dosiahnuté najmä použitím inovatívneho materiálu DuraCeram®. Výsledkom je maximálna elegancia bez akejkoľvek straty kvality, robustnosti a ľahkej údržbe. Aby bolo možné navrhnúť individuálne riešenie kúpeľne, je miska dostupná v troch základných tvaroch: okrúhle, obdĺžnikové a oválne s troma zaobleniami. Pri okrúhlej a obdĺžnikovej verzii je otvor pre armatúru situovaný do keramického ostrovčeka integrovaného do misky.

Umývadlové skrinky nezvyklých tvarov v povrchovom prevedením v bielej a chrómovej farbe vytvoria spolu s umývadlovými miskami veľmi elegantný celok. K dispozícii je hneď niekoľko prevedení samotnej dosky: biely vysoký lesk, vintage dub, americký orech, európsky dub, biely buk. Úložný priestor skriniek je ozaj veľkorysý. Mimo odkladacieho priestoru za dvierkami sa nachádza ďalší po oboch stranách.

Voľne stojace vane série Cape Cod sú zaujímavé svojimi oválnymi tvarmi a ohromujúco tenkými okrajmi. Mimoriadne komfortným detailom je aj opierka hlavy umiestnená v šikmej zadnej časti.

Viac informácií o tejto sérii nájdete v našej ponuke DURAVIT Cape Cod a v štúdiách – MAPA ŠTÚDIÍ .

 

Odporučte svojim priateľom